Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Каравани для «Ковальської»: компанію-монополіста звинувачують у скуповуванні краденого піску

Респектабельні бізнесмени чи крадії? Їхній головний офіс розташовано в одному з топових бізнес-центрів Києва, інтер’єр коштує мільйони, а статті про ПСГ «Ковальська» прикрашають шпальти поважного ділового глянцу. Водночас бетонний завод не гребує купівлею незаконної сировини за демпінговими цінами: крадений пісок вантажівками вивозять з території столичних Осокорків.

 Річковий пісок, свого часу намитий банком «Аркада» за кошти вкладників ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах», зберігається на території житлового масиву «Осокорки-Центральні» – неподалік від будівельного майданчику, що залишився у спадок від збанкрутілої фінансової установи.

Фото: скріншот

Нагадаємо, що на початку квітня в столиці, за участі представників державної й місцевої влади, профільних виконавчих органів, забудовників та інвесторів презентували меморандум щодо завершення зведення недобудованих ЖК.

Водночас за останні дні активізувались і зловмисники, які під прикриттям озброєних «тітушок» розкрадають майно інвесторів. Лише за період з 9 по 14 квітня з території жилмасиву вивезли близько 350 фур, завантажених піском. Рух вантажівок «Стромат» компанії-перевізника між озерами Небреж і Тягле зафіксували громадські активісти. За їхніми оцінками, нелегали щодня продають близько 3 тисяч тонн піску.

Та найцікавіше: хто саме купує крадені копалини?

Як показали результати моніторингу, автомобілі, які незаконно возять пісок із столичних Осокорків та Позняків, прямують для вивантаження на завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської.

Нагадаємо, промислово-будівельна група «Ковальська» презентує себе як безумовного лідера у виробництві будматеріалів та одного з провідних забудовників України. До складу групи входять підприємства, покликані забезпечити повний цикл будівництва: від виробництва сировини та виготовлення будівельних матеріалів до введення житлових будинків і соціальних об’єктів.

На сьогодні це – два гранітних кар’єри, дев’ять заводів-виробників, інноваційно-технологічний центр, проєктно-будівельний комплекс, інвестиційна компанія тощо. Одне з ключових підприємств групи – АТ «Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської», яке працює в Києві ще з 1956 року.

Компанія не приховує власних амбіцій на будівельному ринку України. Можливість розмістити головний офіс на території 7500 квадратів в одному з топових столичних бізнес-центрів – «Торонто», навпроти костьолу Св. Миколая – у 2018 році коштувала «Ковальській» 14 мільйонів доларів.

Фото: «Ковальська»

Чималі кошти група витратила і на інтер’єр: відділ обслуговування «Ковальської» на «Бетон Комплексі» площею 1000 квадратів оздобили мармуровою крихтою. Розкішним дизайном приміщень група похизувалась у своєму Інстаграмі.

А іміджеве  інтерв’ю співвласника і СЕО «Ковальської» Сергія Пилипенка та його дружини Ольги у квітні прикрасило шпальти одного з найбільших бізнес-видань – «Forbes Ukraine». За словами подружжя, у найближчих планах групи – житлова забудова на столичному Лівому березі та експансія на ринок офісної нерухомості.

Фото: скріншот

Навіщо такому великому й респектабельному виробнику купувати крадену сировину?

Питання логічне, з огляду на поважний імідж, який «Ковальська» посилено формує у медіапросторі. А відповідь проста й навіть примітивна: нелегальний пісок просто-напросто набагато дешевший, а отже – й вигідніший для компанії-покупця.

Достовірну інформацію з різних джерел про те, що завод ім. Ковальської почав скуповувати для власного виробництва крадений пісок за демпінговими цінами, отримали й представники Об’єднаного Активу інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах». При цьому, за їхніми даними, ПБГ «Ковальська» обізнана, що пісок – поцуплений у інвесторів Аркади, і що своїми діями покупець завдає значної шкоди інтересам інвесторів, які і так протягом останнього року активно виборюють право на власне житло.

Аби висловити свою незгоду з такими діями, Об’єднаний Актив 16 квітня ініціював автомітинг поблизу заводу ім. Ковальської. Крім того, інвестори звернулись до МВС України та Служби безпеки України із закликом негайно втрутитись в ситуацію для припинення вчинення протиправних дій.

У планах учасників акції — відвідати «Дарницький завод ЗБК» групи «Ковальська» по вул. Бориспільській, Центральний офіс Заводу ім. Ковальскої на Великій Васильківській, а також провести мітинги біля стін МВС України, НБУ та Кабміну. Крім того, мітингувальники планують нанести візит до ДТЕК Україна.

Учасники автомітингу мають на меті: висловити незгоду зі злочинними діями щодо вивозу річкового піску з території жилмасиву Осокорків-Центральних та закликати ПБГ «Ковальська» до припинення вчинення протиправних дій. Протестувальники  закликають МВС негайно втрутитись в ситуацію.

Крім того, учасники акції прагнуть спонукати Нацбанк України та КМУ до надання державного фінансування для запуску повномасштабного будівництва ЖК «Патріотика», «Еврика» та «Патріотика на озерах» у вигляді пільгового кредитування для забудовника під державні гарантії та/або викупу вільних площ за програмами забезпечення житлом держслужбовців.

Ще одна мета заходу — спонукати ДТЕК “Київські електромережі” побудувати  електричну підстанцію “Аркада”  та лінію КПЛ 110 кВ “Тец-5- Аркада” №1,№2 , яку вони мають побудувати згідно з постановою №1754 від 23.09.2020 року про схвалення плану розвитку системи розподілу.

АВТОМІТИНГ інвесторів «Аркади» 16.04.21

Зауважимо, це вже не перший фейл «Ковальської», пов’язаний зі співпрацею з піщаними браконьєрами. У серпні минулого року під час моніторингу столичні громадські активісти зафіксували рух баржі та вантажівок, які забирають копалини і везуть на територію бетонного заводу. Йдеться про нелегальну точку на столичних Видубичах, яку, за наявною інформацією, «кришує» скандальний депутат Київради Сергій Паладій.

За інформацією ЗМІ, пісок незаконно намиває земснаряд ТОВ «СОБІ». При цьому відбувається водокористування, яке за законом потребує спецдозволу й сплати державної ренти. Натомість ані «СОБІ», ані завод ім. Ковальської подібного спецдозволу не мають і не сплатили державі ані копійки ренти.

Широко відомий і інший скандал, пов’язаний з іменем «Ковальської»

Йдеться про гучний конфлікт між ПБГ «Ковальська» та орендарями у вже згаданому вище БЦ «Торонто». У лютому 2019 року засновник столичного креативного простору mOre Андрій Ставніцер заявив, що стикнувся з «залізобетонним міщанством» з боку «Ковальської»: ледве викупивши дев’ятиповерхівку у «Альфа-Банку», група почала поспіхом досить жорстко виселяти з офісів інших резидентів.

Того ж року банківські рахунки одного з підприємств групи – ТОВ «Бетон Комплекс» були арештовані за рішенням суду, отриманим за поданням Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України. Як ішлося в ухвалі Соснівського районного суду м. Черкаси, підприємство начебто має ознаки фіктивності та діє поза правовим полем. Утім, менеджмент групи назвав це рішення безпідставним.

Вочевидь, такий стиль поведінки стає для компанії вже звичним. Будучи монополістом з виробництва бетонних сумішей, «Ковальська» відчуває себе повноправним господарем ринку, якому дозволено все. Навіть те, що знаходиться поза законом та завдає безумовної шкоди бюджету, громаді й екології.

Чи закриватимуть на це очі у компетентних органах? Сподіваємось, ні. Адже пріоритетом у держави є передусім захист інтересів громади та інвесторів, а не збагачення компаній-монополістів.

Теги: корупція, новини корупції ИсточникБудьте первым, кто оставит комментарий!

    Добавить комментарий

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *